Rosatom otrzymała zgodę na budowę dwóch kolejnych farm wiatrowych. Koncern kojarzony dotąd wyłącznie z energetyką jądrową chce rozwijać segment OZE. Do 2023 roku Rosatom chce posiadać instalacje o mocy 1 GW.

14 lipca Nowawind, spółka córka Rosatomu odpowiedzialna za realizację projektów wiatrowych, poinformowała o otrzymaniu zgody na budowę farmy Karmalinskaja o mocy 60 MW (24 turbin o mocy 2,5 MW każda). Instalacja ma powstać w rejonie aleksandrowskim w kraju stawropolskim.

Dzień później WietroOGK, spółka córka Nowawind, o otrzymaniu zgody na budowę farmy Marczenkowskaja w obwodzie rostowskim. Będzie się składała z 48 turbin o łącznej mocy 120 MW.

Obecnie trwa budowy czterech farmy, z których największa o mocy 210 MW powstaje w rejonie koczubiejewskim w kraju stawropolskim. Instalacja ma zostać uruchomiona w czwartym kwartale 2020 roku.

Rosatom wszedł na rynek energetyki wiatrowej w 2016 roku. Według szacunków ekspertów koncernu do 2024 roku moc instalacji może wynieść 3,6 GW i generować obrót na poziomie 1,6 mld dolarów rocznie.

Źródło: Rosatom

Facebook Comments
Please follow and like us:
error0
fb-share-icon0
fb-share-icon20